
Modern Round Adjustable Wall Scones
Feature
Introducing our Modern Round Adjustable Wall Sconces – a perfect blend of functionality and contemporary design. Crafted with precision, these wall sconces feature a sleek round silhouette with adjustable elements, allowing you to customize the lighting direction to suit your space.
SpecificationsDimensions

| Diameter | D9.8in(25cm)/13.8in(35cm) |
|---|
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Iron |
| Light source: | G9 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | Yes |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Living Room, Dining Room, Entrance |
| Note | |
| 1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Feature
Introducing our Modern Round Adjustable Wall Sconces – a perfect blend of functionality and contemporary design. Crafted with precision, these wall sconces feature a sleek round silhouette with adjustable elements, allowing you to customize the lighting direction to suit your space.
SpecificationsDimensions

| Diameter | D9.8in(25cm)/13.8in(35cm) |
|---|
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Iron |
| Light source: | G9 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | Yes |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Living Room, Dining Room, Entrance |
| Note | |
| 1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $139.99
-65%$139.99
$49.00Description
Feature
Introducing our Modern Round Adjustable Wall Sconces – a perfect blend of functionality and contemporary design. Crafted with precision, these wall sconces feature a sleek round silhouette with adjustable elements, allowing you to customize the lighting direction to suit your space.
SpecificationsDimensions

| Diameter | D9.8in(25cm)/13.8in(35cm) |
|---|
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Iron |
| Light source: | G9 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | Yes |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Living Room, Dining Room, Entrance |
| Note | |
| 1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























