
Modern Silver Brushed Vanity Light
Feature
Illuminate your bathroom with style and sophistication with our Modern Silver Brushed Vanity Light. This sleek and contemporary fixture features a brushed silver finish, adding a touch of sleek elegance to any space.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Stainless steel + acrylic |
| Light source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Hardwired |
| Bulb Included: | Yes |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bathroom |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. |
|
Feature
Illuminate your bathroom with style and sophistication with our Modern Silver Brushed Vanity Light. This sleek and contemporary fixture features a brushed silver finish, adding a touch of sleek elegance to any space.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Stainless steel + acrylic |
| Light source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Hardwired |
| Bulb Included: | Yes |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bathroom |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. |
|
Original: $115.99
-65%$115.99
$40.60Description
Feature
Illuminate your bathroom with style and sophistication with our Modern Silver Brushed Vanity Light. This sleek and contemporary fixture features a brushed silver finish, adding a touch of sleek elegance to any space.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Stainless steel + acrylic |
| Light source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Hardwired |
| Bulb Included: | Yes |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bathroom |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. |
|























