
Modern Simple LED Branched Pendant Light
Feature
Add a touch of sophistication and minimalist charm to any room with the Modern Simple LED Branched Pendant Light. This elegant and sleek light fixture features a unique branched design, where multiple LED lights are beautifully arranged on slender arms, offering a soft and ambient glow.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron + Wood + Acrylic |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Bulb Included: | Yes |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 49CM |
| Body Width - Diameter: |
71CM/75CM/96CM |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
Feature
Add a touch of sophistication and minimalist charm to any room with the Modern Simple LED Branched Pendant Light. This elegant and sleek light fixture features a unique branched design, where multiple LED lights are beautifully arranged on slender arms, offering a soft and ambient glow.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron + Wood + Acrylic |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Bulb Included: | Yes |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 49CM |
| Body Width - Diameter: |
71CM/75CM/96CM |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
Original: $219.99
-65%$219.99
$77.00Description
Feature
Add a touch of sophistication and minimalist charm to any room with the Modern Simple LED Branched Pendant Light. This elegant and sleek light fixture features a unique branched design, where multiple LED lights are beautifully arranged on slender arms, offering a soft and ambient glow.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron + Wood + Acrylic |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Bulb Included: | Yes |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 49CM |
| Body Width - Diameter: |
71CM/75CM/96CM |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated. Thanks |
|























