
Modern White Glass Disc Table Lamp
Enhance your space with modern elegance using our Modern White Glass Disc Table Lamp. Featuring a sleek design with a white glass disc shade, this lamp adds a touch of contemporary sophistication to any room. Perfect for minimalist interiors, it provides soft, ambient lighting while making a stylish statement.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Table Lamp |
| Product Material: | Iron |
| Bulb Base: | E27 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Desk, Table, Bedroom |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 20.86 in(53cm) |
| Body Width - Diameter: | 7.87 in(20cm) |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Enhance your space with modern elegance using our Modern White Glass Disc Table Lamp. Featuring a sleek design with a white glass disc shade, this lamp adds a touch of contemporary sophistication to any room. Perfect for minimalist interiors, it provides soft, ambient lighting while making a stylish statement.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Table Lamp |
| Product Material: | Iron |
| Bulb Base: | E27 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Desk, Table, Bedroom |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 20.86 in(53cm) |
| Body Width - Diameter: | 7.87 in(20cm) |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Original: $184.99
-65%$184.99
$64.75Description
Enhance your space with modern elegance using our Modern White Glass Disc Table Lamp. Featuring a sleek design with a white glass disc shade, this lamp adds a touch of contemporary sophistication to any room. Perfect for minimalist interiors, it provides soft, ambient lighting while making a stylish statement.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Table Lamp |
| Product Material: | Iron |
| Bulb Base: | E27 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Desk, Table, Bedroom |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 20.86 in(53cm) |
| Body Width - Diameter: | 7.87 in(20cm) |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|























