
Natural Wood Minimalist Round Wall Light
Introducing our Natural Wood Minimalist Round Wall Light, a contemporary yet timeless lighting fixture designed to enhance any room with its simple elegance. Crafted with precision and attention to detail, this wall light features a round wooden frame that exudes warmth and natural beauty.
Specifications
Size

| Diameter | D20cm |
|---|

| Diameter | D30cm |
|---|

| Diameter | D35cm |
|---|
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Color: | Wood,Brown |
| Product Material: | Glass+Wood |
| Light source: | G9*1 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Included: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Introducing our Natural Wood Minimalist Round Wall Light, a contemporary yet timeless lighting fixture designed to enhance any room with its simple elegance. Crafted with precision and attention to detail, this wall light features a round wooden frame that exudes warmth and natural beauty.
Specifications
Size

| Diameter | D20cm |
|---|

| Diameter | D30cm |
|---|

| Diameter | D35cm |
|---|
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Color: | Wood,Brown |
| Product Material: | Glass+Wood |
| Light source: | G9*1 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Included: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $123.99
-65%$123.99
$43.40Description
Introducing our Natural Wood Minimalist Round Wall Light, a contemporary yet timeless lighting fixture designed to enhance any room with its simple elegance. Crafted with precision and attention to detail, this wall light features a round wooden frame that exudes warmth and natural beauty.
Specifications
Size

| Diameter | D20cm |
|---|

| Diameter | D30cm |
|---|

| Diameter | D35cm |
|---|
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Color: | Wood,Brown |
| Product Material: | Glass+Wood |
| Light source: | G9*1 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Included: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























