
Nordic Decoration Stair Living Room LED Pendant lights
Elevate your home's ambiance with the Nordic Decoration Stair Living Room Pendant Lights. This stunning fixture combines modern Scandinavian aesthetics with functionality, making it the perfect statement piece for staircases and living rooms alike. Nordic Decoration Stair Living Room Pendant Lights is the ideal choice to transform your home into a haven of modern elegance.
Specifications
Size

| Diameter |
D35/40/45/50/60/70/80cm |
|---|
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Material: | Stainless Steel + Aluminum + Acrylic |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Suggested Room Fit: | Living Room/Bedroom/Hallway |
| Assembly Required: | YES |
| Light Source | |
| Light source: | LED |
| Light bulb included: | Yes |
| Vottage: | 110V-120V |
| Wattage: | 21W, 42W, 56W, 70W, 84W, 105W, 140W, 175W, 210W, 252W,280W, 336W |
| Lumens (lm): | 1680, 3360, 4480, 5600, 6720, 8400,11200, 14000, 16800, 20160, 22400, 26880 |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. |
|
Elevate your home's ambiance with the Nordic Decoration Stair Living Room Pendant Lights. This stunning fixture combines modern Scandinavian aesthetics with functionality, making it the perfect statement piece for staircases and living rooms alike. Nordic Decoration Stair Living Room Pendant Lights is the ideal choice to transform your home into a haven of modern elegance.
Specifications
Size

| Diameter |
D35/40/45/50/60/70/80cm |
|---|
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Material: | Stainless Steel + Aluminum + Acrylic |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Suggested Room Fit: | Living Room/Bedroom/Hallway |
| Assembly Required: | YES |
| Light Source | |
| Light source: | LED |
| Light bulb included: | Yes |
| Vottage: | 110V-120V |
| Wattage: | 21W, 42W, 56W, 70W, 84W, 105W, 140W, 175W, 210W, 252W,280W, 336W |
| Lumens (lm): | 1680, 3360, 4480, 5600, 6720, 8400,11200, 14000, 16800, 20160, 22400, 26880 |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. |
|
Original: $429.99
-65%$429.99
$150.50Description
Elevate your home's ambiance with the Nordic Decoration Stair Living Room Pendant Lights. This stunning fixture combines modern Scandinavian aesthetics with functionality, making it the perfect statement piece for staircases and living rooms alike. Nordic Decoration Stair Living Room Pendant Lights is the ideal choice to transform your home into a haven of modern elegance.
Specifications
Size

| Diameter |
D35/40/45/50/60/70/80cm |
|---|
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Material: | Stainless Steel + Aluminum + Acrylic |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Suggested Room Fit: | Living Room/Bedroom/Hallway |
| Assembly Required: | YES |
| Light Source | |
| Light source: | LED |
| Light bulb included: | Yes |
| Vottage: | 110V-120V |
| Wattage: | 21W, 42W, 56W, 70W, 84W, 105W, 140W, 175W, 210W, 252W,280W, 336W |
| Lumens (lm): | 1680, 3360, 4480, 5600, 6720, 8400,11200, 14000, 16800, 20160, 22400, 26880 |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. |
|























