
Modern LED Glass Pendant Lights For Living Room
Enhance your living space with the Lampsmodern Pendant Light Modern LED Glass Pendant Lights for Living Room. Featuring a sleek glass design and energy-efficient LED technology, this pendant light offers stylish illumination perfect for contemporary homes. Transform your home with the perfect blend of form and function.
Specifications
Size

| Diameter | D10cm |
|---|

| Diameter | D12/30/40cm |
|---|

| Diameter | D55/70/80/90/100/120cm |
|---|
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Material: | Aluminum + Glass |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Suggested Room Fit: | Living Room/Bedroom/Hallway |
| Assembly Required: | YES |
| Light Source | |
| Light source: | G9 |
| Light bulb included: | No |
| Vottage: | 110V-120V |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. |
|
Enhance your living space with the Lampsmodern Pendant Light Modern LED Glass Pendant Lights for Living Room. Featuring a sleek glass design and energy-efficient LED technology, this pendant light offers stylish illumination perfect for contemporary homes. Transform your home with the perfect blend of form and function.
Specifications
Size

| Diameter | D10cm |
|---|

| Diameter | D12/30/40cm |
|---|

| Diameter | D55/70/80/90/100/120cm |
|---|
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Material: | Aluminum + Glass |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Suggested Room Fit: | Living Room/Bedroom/Hallway |
| Assembly Required: | YES |
| Light Source | |
| Light source: | G9 |
| Light bulb included: | No |
| Vottage: | 110V-120V |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. |
|
Original: $51.99
-65%$51.99
$18.20Description
Enhance your living space with the Lampsmodern Pendant Light Modern LED Glass Pendant Lights for Living Room. Featuring a sleek glass design and energy-efficient LED technology, this pendant light offers stylish illumination perfect for contemporary homes. Transform your home with the perfect blend of form and function.
Specifications
Size

| Diameter | D10cm |
|---|

| Diameter | D12/30/40cm |
|---|

| Diameter | D55/70/80/90/100/120cm |
|---|
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Material: | Aluminum + Glass |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Suggested Room Fit: | Living Room/Bedroom/Hallway |
| Assembly Required: | YES |
| Light Source | |
| Light source: | G9 |
| Light bulb included: | No |
| Vottage: | 110V-120V |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. |
|























