
Nordic Dome White Ceramic Wall Light
Introducing the Nordic Dome White Ceramic Wall Light—a minimalist and elegant addition to your contemporary decor. Crafted with precision, this wall light features a sleek ceramic dome in a timeless white finish, exuding understated sophistication.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D22cm |
|---|
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Ceramic+Glass |
| Color: | White |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | G9*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Introducing the Nordic Dome White Ceramic Wall Light—a minimalist and elegant addition to your contemporary decor. Crafted with precision, this wall light features a sleek ceramic dome in a timeless white finish, exuding understated sophistication.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D22cm |
|---|
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Ceramic+Glass |
| Color: | White |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | G9*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Original: $113.99
-65%$113.99
$39.90Description
Introducing the Nordic Dome White Ceramic Wall Light—a minimalist and elegant addition to your contemporary decor. Crafted with precision, this wall light features a sleek ceramic dome in a timeless white finish, exuding understated sophistication.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D22cm |
|---|
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Ceramic+Glass |
| Color: | White |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | G9*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated.Thanks |
|























