
Nordic Marble Mini LED Wall Light
Add a touch of sophistication to your space with the Nordic Marble Mini LED Wall Light. This minimalist yet luxurious wall light features a sleek marble base, exuding a timeless elegance that blends seamlessly with modern and Nordic-inspired interiors.
Specifications
Size

| Diameter | D23cm |
|---|---|
| Height | H30cm |
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Material: | Marble + Hardware |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Suggested Room Fit: | Living Room/Bedroom/Hallway |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Assembly Required: | YES |
| Suggested Room Size: | 5-10㎡ |
| Light Source | |
| Light source: | LED |
| Light bulb included: | Yes |
| Wattage: | 5W |
| Lumens (lm): | 400 |
| Dimensions | |
| Diameter (cm): | 8.5 |
| Height (cm): | 13.8 |
| Net weight (kg): | 2 |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. |
|
Add a touch of sophistication to your space with the Nordic Marble Mini LED Wall Light. This minimalist yet luxurious wall light features a sleek marble base, exuding a timeless elegance that blends seamlessly with modern and Nordic-inspired interiors.
Specifications
Size

| Diameter | D23cm |
|---|---|
| Height | H30cm |
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Material: | Marble + Hardware |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Suggested Room Fit: | Living Room/Bedroom/Hallway |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Assembly Required: | YES |
| Suggested Room Size: | 5-10㎡ |
| Light Source | |
| Light source: | LED |
| Light bulb included: | Yes |
| Wattage: | 5W |
| Lumens (lm): | 400 |
| Dimensions | |
| Diameter (cm): | 8.5 |
| Height (cm): | 13.8 |
| Net weight (kg): | 2 |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. |
|
Original: $229.99
-65%$229.99
$80.50Description
Add a touch of sophistication to your space with the Nordic Marble Mini LED Wall Light. This minimalist yet luxurious wall light features a sleek marble base, exuding a timeless elegance that blends seamlessly with modern and Nordic-inspired interiors.
Specifications
Size

| Diameter | D23cm |
|---|---|
| Height | H30cm |
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Material: | Marble + Hardware |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Suggested Room Fit: | Living Room/Bedroom/Hallway |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Assembly Required: | YES |
| Suggested Room Size: | 5-10㎡ |
| Light Source | |
| Light source: | LED |
| Light bulb included: | Yes |
| Wattage: | 5W |
| Lumens (lm): | 400 |
| Dimensions | |
| Diameter (cm): | 8.5 |
| Height (cm): | 13.8 |
| Net weight (kg): | 2 |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. |
|























