
Nordic Metal Lola Pendant Lamp
Feature
Enjoy your lovely evenings under the warm glow of these pendant lamps. These lamps will not just light up your space but amplify the grace of your interiors. These are uniquely designed hanging lanterns which will also add minimalist aesthetic by showcasing brilliant finish, making it the perfect choice for illuminating your homes.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Dimensions

| Diameter | D11.8in/15.7in/19.7in |
|---|---|
| Height | H4.7in |
| Material: | Metal, Acrylic |
| Light source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Finishes: | Red&Green, Red&Red, Red&Beige |
| Wire Length: | 150cm |
| Power Source: | Wire |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Dimmable: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
Feature
Enjoy your lovely evenings under the warm glow of these pendant lamps. These lamps will not just light up your space but amplify the grace of your interiors. These are uniquely designed hanging lanterns which will also add minimalist aesthetic by showcasing brilliant finish, making it the perfect choice for illuminating your homes.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Dimensions

| Diameter | D11.8in/15.7in/19.7in |
|---|---|
| Height | H4.7in |
| Material: | Metal, Acrylic |
| Light source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Finishes: | Red&Green, Red&Red, Red&Beige |
| Wire Length: | 150cm |
| Power Source: | Wire |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Dimmable: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
Original: $164.99
-65%$164.99
$57.75Description
Feature
Enjoy your lovely evenings under the warm glow of these pendant lamps. These lamps will not just light up your space but amplify the grace of your interiors. These are uniquely designed hanging lanterns which will also add minimalist aesthetic by showcasing brilliant finish, making it the perfect choice for illuminating your homes.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Dimensions

| Diameter | D11.8in/15.7in/19.7in |
|---|---|
| Height | H4.7in |
| Material: | Metal, Acrylic |
| Light source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Finishes: | Red&Green, Red&Red, Red&Beige |
| Wire Length: | 150cm |
| Power Source: | Wire |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Dimmable: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
























