
Nordic Post-modern Simple Personality Creative Wall Light
The Nordic Post-modern Simple Personality Creative Wall Light offers a modern simple design with a unique, artistic twist. Its creative structure and personality make it the perfect choice for contemporary interiors. Ideal for adding a bold statement to any room, this wall light blends form and function effortlessly.
Specifications
Size

| Diameter | 20cm |
|---|---|
| Height | 37cm |
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Material: | Iron |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Suggested Room Fit: | Living Room/Bedroom/Hallway |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Assembly Required: | YES |
| Suggested Room Size: | 5-10㎡ |
| Light Source | |
| Light source: | E27*1 |
| Light bulb included: | NO |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Dimensions | |
| Diameter (cm): | 20 |
| Height (cm): | 37 |
| Net weight (kg): | 0.7 |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. |
|
The Nordic Post-modern Simple Personality Creative Wall Light offers a modern simple design with a unique, artistic twist. Its creative structure and personality make it the perfect choice for contemporary interiors. Ideal for adding a bold statement to any room, this wall light blends form and function effortlessly.
Specifications
Size

| Diameter | 20cm |
|---|---|
| Height | 37cm |
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Material: | Iron |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Suggested Room Fit: | Living Room/Bedroom/Hallway |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Assembly Required: | YES |
| Suggested Room Size: | 5-10㎡ |
| Light Source | |
| Light source: | E27*1 |
| Light bulb included: | NO |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Dimensions | |
| Diameter (cm): | 20 |
| Height (cm): | 37 |
| Net weight (kg): | 0.7 |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. |
|
Original: $161.99
-65%$161.99
$56.70Description
The Nordic Post-modern Simple Personality Creative Wall Light offers a modern simple design with a unique, artistic twist. Its creative structure and personality make it the perfect choice for contemporary interiors. Ideal for adding a bold statement to any room, this wall light blends form and function effortlessly.
Specifications
Size

| Diameter | 20cm |
|---|---|
| Height | 37cm |
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Material: | Iron |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Suggested Room Fit: | Living Room/Bedroom/Hallway |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Assembly Required: | YES |
| Suggested Room Size: | 5-10㎡ |
| Light Source | |
| Light source: | E27*1 |
| Light bulb included: | NO |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Dimensions | |
| Diameter (cm): | 20 |
| Height (cm): | 37 |
| Net weight (kg): | 0.7 |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. |
|























