
Nordic Simple Colorful Bedroom Wall Light
Add a touch of Scandinavian elegance to your bedroom with the Nordic Simple Colorful Wall Light. Designed with clean lines and a minimalist aesthetic, this wall light combines functionality with a pop of color to elevate your interior decor.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D15cm |
|---|---|
| Height | H20.5cm |
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Material: | Iron + Wood |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Suggested Room Fit: | Living Room/Bedroom/Hallway |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Assembly Required: | YES |
| Light Source | |
| Light source: | E27*1 |
| Light bulb included: | No |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. |
|
Add a touch of Scandinavian elegance to your bedroom with the Nordic Simple Colorful Wall Light. Designed with clean lines and a minimalist aesthetic, this wall light combines functionality with a pop of color to elevate your interior decor.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D15cm |
|---|---|
| Height | H20.5cm |
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Material: | Iron + Wood |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Suggested Room Fit: | Living Room/Bedroom/Hallway |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Assembly Required: | YES |
| Light Source | |
| Light source: | E27*1 |
| Light bulb included: | No |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. |
|
Original: $99.99
-65%$99.99
$35.00Description
Add a touch of Scandinavian elegance to your bedroom with the Nordic Simple Colorful Wall Light. Designed with clean lines and a minimalist aesthetic, this wall light combines functionality with a pop of color to elevate your interior decor.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D15cm |
|---|---|
| Height | H20.5cm |
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Material: | Iron + Wood |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Suggested Room Fit: | Living Room/Bedroom/Hallway |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Assembly Required: | YES |
| Light Source | |
| Light source: | E27*1 |
| Light bulb included: | No |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. |
|























