
Nordic Simple Creative Medieval Glass Pendant Lights
Feature
Elevate your space with Nordic Simple Creative Medieval Glass Pendant Lights. Crafted with precision and artistic ingenuity, these pendant lights seamlessly blend Nordic simplicity with a touch of medieval elegance. Illuminate your room with warmth and sophistication, and discover the creative beauty of our glass pendant lights, the perfect choice for transforming your living space.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Glass |
| Bulb Base: | LED |
| Power: | 12W |
| Mounting Plate: | 10cm |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Number of Lights: | 1 |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bed Room, |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 4.33 inch (11CM)/7.08 inch (18CM)/10.23 inch (26CM) |
| Body Width - Diameter: | 15.74 inch (40CM)/16.53 inch (42CM) |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 3. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please get in touch with our customer service. |
|
Feature
Elevate your space with Nordic Simple Creative Medieval Glass Pendant Lights. Crafted with precision and artistic ingenuity, these pendant lights seamlessly blend Nordic simplicity with a touch of medieval elegance. Illuminate your room with warmth and sophistication, and discover the creative beauty of our glass pendant lights, the perfect choice for transforming your living space.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Glass |
| Bulb Base: | LED |
| Power: | 12W |
| Mounting Plate: | 10cm |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Number of Lights: | 1 |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bed Room, |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 4.33 inch (11CM)/7.08 inch (18CM)/10.23 inch (26CM) |
| Body Width - Diameter: | 15.74 inch (40CM)/16.53 inch (42CM) |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 3. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please get in touch with our customer service. |
|
Original: $304.99
-65%$304.99
$106.75Description
Feature
Elevate your space with Nordic Simple Creative Medieval Glass Pendant Lights. Crafted with precision and artistic ingenuity, these pendant lights seamlessly blend Nordic simplicity with a touch of medieval elegance. Illuminate your room with warmth and sophistication, and discover the creative beauty of our glass pendant lights, the perfect choice for transforming your living space.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Glass |
| Bulb Base: | LED |
| Power: | 12W |
| Mounting Plate: | 10cm |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Number of Lights: | 1 |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bed Room, |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 4.33 inch (11CM)/7.08 inch (18CM)/10.23 inch (26CM) |
| Body Width - Diameter: | 15.74 inch (40CM)/16.53 inch (42CM) |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 3. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please get in touch with our customer service. |
|
























