
Nordic Simple Stained Pendant Light
Introducing our Nordic Simple Stained Pendant Light, a stylish and elegant lighting fixture designed to elevate your home decor. Crafted with Scandinavian-inspired simplicity, this pendant light features a stained glass shade that adds a touch of warmth and sophistication to any space.
Specifications
Size

| Diameter | D10cm |
|---|---|
| Height | H135cm |

| Diameter | D30cm |
|---|---|
| Height | H135cm |

| Diameter | D50cm |
|---|---|
| Height | H135cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Color: | Black,White,Grey |
| Product Material: | Iron |
| Light source: | E27*1/3 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Included: | No |
| Adjustable Hanging Length: | Yes |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. 4. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please get in touch with our customer service. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Introducing our Nordic Simple Stained Pendant Light, a stylish and elegant lighting fixture designed to elevate your home decor. Crafted with Scandinavian-inspired simplicity, this pendant light features a stained glass shade that adds a touch of warmth and sophistication to any space.
Specifications
Size

| Diameter | D10cm |
|---|---|
| Height | H135cm |

| Diameter | D30cm |
|---|---|
| Height | H135cm |

| Diameter | D50cm |
|---|---|
| Height | H135cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Color: | Black,White,Grey |
| Product Material: | Iron |
| Light source: | E27*1/3 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Included: | No |
| Adjustable Hanging Length: | Yes |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. 4. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please get in touch with our customer service. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $49.99
-65%$49.99
$17.50Description
Introducing our Nordic Simple Stained Pendant Light, a stylish and elegant lighting fixture designed to elevate your home decor. Crafted with Scandinavian-inspired simplicity, this pendant light features a stained glass shade that adds a touch of warmth and sophistication to any space.
Specifications
Size

| Diameter | D10cm |
|---|---|
| Height | H135cm |

| Diameter | D30cm |
|---|---|
| Height | H135cm |

| Diameter | D50cm |
|---|---|
| Height | H135cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Color: | Black,White,Grey |
| Product Material: | Iron |
| Light source: | E27*1/3 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Included: | No |
| Adjustable Hanging Length: | Yes |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. 4. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please get in touch with our customer service. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























