
Nordic Wall Mounted Adjustable Glass Wall Lamp
Introducing our Nordic Wall Mounted Adjustable Glass Wall Lamp, a sleek and functional lighting solution for any space. Crafted with precision and featuring an adjustable glass shade, this wall lamp exudes modern Nordic style. Illuminate your room with a soft and adjustable glow, perfect for creating ambiance or spotlighting specific areas.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Wall lights |
| Product Material: | Glass+Brass |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27*1 |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bed Room,Bathroom |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 4.7 inches (12CM) |
| Body Width - Diameter: | 8.6 inches (22CM) |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. |
|
Introducing our Nordic Wall Mounted Adjustable Glass Wall Lamp, a sleek and functional lighting solution for any space. Crafted with precision and featuring an adjustable glass shade, this wall lamp exudes modern Nordic style. Illuminate your room with a soft and adjustable glow, perfect for creating ambiance or spotlighting specific areas.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Wall lights |
| Product Material: | Glass+Brass |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27*1 |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bed Room,Bathroom |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 4.7 inches (12CM) |
| Body Width - Diameter: | 8.6 inches (22CM) |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. |
|
Original: $99.99
-65%$99.99
$35.00Description
Introducing our Nordic Wall Mounted Adjustable Glass Wall Lamp, a sleek and functional lighting solution for any space. Crafted with precision and featuring an adjustable glass shade, this wall lamp exudes modern Nordic style. Illuminate your room with a soft and adjustable glow, perfect for creating ambiance or spotlighting specific areas.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Wall lights |
| Product Material: | Glass+Brass |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27*1 |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bed Room,Bathroom |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 4.7 inches (12CM) |
| Body Width - Diameter: | 8.6 inches (22CM) |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. |
|























