
Pumpkin White Fabric Drum Pendant Light
[FEATURE]
Enhance your space with the charming allure of our Pumpkin White Fabric Drum Pendant Light. This elegant fixture from Lampsmodern features a delicate white fabric drum shade reminiscent of a pumpkin's soft curves. Its versatile design complements a variety of interior styles, adding a touch of sophistication to any room.
Dimensions

| Diameter | 11.8in(30CM)/15.7in(40CM)/19.7in(50CM) |
|---|---|
| Height | 5.9in(15CM)/6.5in(16.5CM)/7.5in(19CM) |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Fabric |
| Light source: | E27 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Wire |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island, Living Room, Dining Room |
| Note | |
| 1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
[FEATURE]
Enhance your space with the charming allure of our Pumpkin White Fabric Drum Pendant Light. This elegant fixture from Lampsmodern features a delicate white fabric drum shade reminiscent of a pumpkin's soft curves. Its versatile design complements a variety of interior styles, adding a touch of sophistication to any room.
Dimensions

| Diameter | 11.8in(30CM)/15.7in(40CM)/19.7in(50CM) |
|---|---|
| Height | 5.9in(15CM)/6.5in(16.5CM)/7.5in(19CM) |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Fabric |
| Light source: | E27 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Wire |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island, Living Room, Dining Room |
| Note | |
| 1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $170.99
-65%$170.99
$59.85Description
[FEATURE]
Enhance your space with the charming allure of our Pumpkin White Fabric Drum Pendant Light. This elegant fixture from Lampsmodern features a delicate white fabric drum shade reminiscent of a pumpkin's soft curves. Its versatile design complements a variety of interior styles, adding a touch of sophistication to any room.
Dimensions

| Diameter | 11.8in(30CM)/15.7in(40CM)/19.7in(50CM) |
|---|---|
| Height | 5.9in(15CM)/6.5in(16.5CM)/7.5in(19CM) |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Fabric |
| Light source: | E27 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Wire |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island, Living Room, Dining Room |
| Note | |
| 1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























