
Retro Flower Petal Ceramic Wall Light
Introducing the Retro Flower Petal Ceramic Wall Light, where nostalgic charm meets timeless elegance. Elevate your living space with this exquisite luminary, meticulously crafted to add a touch of vintage allure to any room.
The same series of products, click on the picture to learn more

Specifications
Dimensions

| Diameter | D26cm |
|---|---|
| Height | H26cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Ceramic+Glass |
| Color: | White,Cream,Blue |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | G9*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Introducing the Retro Flower Petal Ceramic Wall Light, where nostalgic charm meets timeless elegance. Elevate your living space with this exquisite luminary, meticulously crafted to add a touch of vintage allure to any room.
The same series of products, click on the picture to learn more

Specifications
Dimensions

| Diameter | D26cm |
|---|---|
| Height | H26cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Ceramic+Glass |
| Color: | White,Cream,Blue |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | G9*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $153.99
-65%$153.99
$53.90Description
Introducing the Retro Flower Petal Ceramic Wall Light, where nostalgic charm meets timeless elegance. Elevate your living space with this exquisite luminary, meticulously crafted to add a touch of vintage allure to any room.
The same series of products, click on the picture to learn more

Specifications
Dimensions

| Diameter | D26cm |
|---|---|
| Height | H26cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Ceramic+Glass |
| Color: | White,Cream,Blue |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | G9*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























