
Retro Simple Warm Creative Corridor Wall Lamp
Feature
Transport your space to a bygone era with our Retro Simple Warm Creative Corridor Wall Lamp. This charming wall lamp combines nostalgia with creativity, featuring a simple and warm design that adds a touch of vintage flair to your corridor.
SpecificationsSize

| Diameter | D4.72in(12cm) |
|---|---|
| Height | H5.91in(15cm) |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Yellow Travertine+Glass |
| Light source: | G9*1 |
| Bulb included: | No |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Wire |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Living Room, Dining Room,Corridor |
| Note | |
| 1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Feature
Transport your space to a bygone era with our Retro Simple Warm Creative Corridor Wall Lamp. This charming wall lamp combines nostalgia with creativity, featuring a simple and warm design that adds a touch of vintage flair to your corridor.
SpecificationsSize

| Diameter | D4.72in(12cm) |
|---|---|
| Height | H5.91in(15cm) |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Yellow Travertine+Glass |
| Light source: | G9*1 |
| Bulb included: | No |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Wire |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Living Room, Dining Room,Corridor |
| Note | |
| 1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Description
Feature
Transport your space to a bygone era with our Retro Simple Warm Creative Corridor Wall Lamp. This charming wall lamp combines nostalgia with creativity, featuring a simple and warm design that adds a touch of vintage flair to your corridor.
SpecificationsSize

| Diameter | D4.72in(12cm) |
|---|---|
| Height | H5.91in(15cm) |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Yellow Travertine+Glass |
| Light source: | G9*1 |
| Bulb included: | No |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Wire |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Living Room, Dining Room,Corridor |
| Note | |
| 1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























