
Romantic Shining Living Room Ambient Light Crystal Ceiling Hanging Lamps
[FEATURE]
Enhance the elegance of your living space with our exquisite Romantic Shining Living Room Ambient Light Crystal Ceiling Hanging Lamps. These stunning lamps feature a captivating design with crystal accents, creating a mesmerizing display of shimmering light. Perfect for creating a romantic ambiance, these pendant lamps will add a touch of sophistication to any room.
The same series of products, click on the picture to learn more
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Brass, Crystal |
| Voltage | 110V-120V |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Bulb Base: | G9 |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Certification | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island, Dining Room, Living Room |
| Product Measurements Weights | |
| Adjustable Hanging Length: | 150CM |
| Body Height - Top to Bottom: | 34CM |
| Body Width - Diameter: | 9CM |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. 4. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please contact our customer service. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
[FEATURE]
Enhance the elegance of your living space with our exquisite Romantic Shining Living Room Ambient Light Crystal Ceiling Hanging Lamps. These stunning lamps feature a captivating design with crystal accents, creating a mesmerizing display of shimmering light. Perfect for creating a romantic ambiance, these pendant lamps will add a touch of sophistication to any room.
The same series of products, click on the picture to learn more
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Brass, Crystal |
| Voltage | 110V-120V |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Bulb Base: | G9 |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Certification | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island, Dining Room, Living Room |
| Product Measurements Weights | |
| Adjustable Hanging Length: | 150CM |
| Body Height - Top to Bottom: | 34CM |
| Body Width - Diameter: | 9CM |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. 4. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please contact our customer service. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
Original: $189.99
-65%$189.99
$66.50Description
[FEATURE]
Enhance the elegance of your living space with our exquisite Romantic Shining Living Room Ambient Light Crystal Ceiling Hanging Lamps. These stunning lamps feature a captivating design with crystal accents, creating a mesmerizing display of shimmering light. Perfect for creating a romantic ambiance, these pendant lamps will add a touch of sophistication to any room.
The same series of products, click on the picture to learn more
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Brass, Crystal |
| Voltage | 110V-120V |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Bulb Base: | G9 |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Certification | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island, Dining Room, Living Room |
| Product Measurements Weights | |
| Adjustable Hanging Length: | 150CM |
| Body Height - Top to Bottom: | 34CM |
| Body Width - Diameter: | 9CM |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. 4. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please contact our customer service. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
























