
Modern LED Gold & Black Bowl Pendant Light
Feature
Introducing our Modern LED Pendant Light in a captivating blend of gold and black. This exquisite fixture is designed to make a statement in any room, combining modern aesthetics with energy-efficient LED technology.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Iron, Acrylic |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Light Source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Included: | Yes |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island, Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 14CM/15CM/18CM |
| Body Width - Diameter: | 38CM/47CM/56CM |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. |
|
Feature
Introducing our Modern LED Pendant Light in a captivating blend of gold and black. This exquisite fixture is designed to make a statement in any room, combining modern aesthetics with energy-efficient LED technology.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Iron, Acrylic |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Light Source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Included: | Yes |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island, Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 14CM/15CM/18CM |
| Body Width - Diameter: | 38CM/47CM/56CM |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. |
|
Original: $255.99
-65%$255.99
$89.60Description
Feature
Introducing our Modern LED Pendant Light in a captivating blend of gold and black. This exquisite fixture is designed to make a statement in any room, combining modern aesthetics with energy-efficient LED technology.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Iron, Acrylic |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Light Source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Included: | Yes |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island, Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 14CM/15CM/18CM |
| Body Width - Diameter: | 38CM/47CM/56CM |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. |
|























