
Scandinavian Aluminum Bedside LED Pendant Light
Introducing our Scandinavian Aluminum Bedside LED Pendant Light, a sleek and minimalist lighting solution designed to elevate your bedside decor. Crafted with Scandinavian-inspired simplicity and modern functionality, this pendant light adds a touch of contemporary elegance to any bedroom.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Dimensions

| Height | 60/80/100/120/140cm |
|---|
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Aluminum,Iron |
| Color: | Black |
| Voltage: | 110V-120V |
| Cord Length: | 1.5m |
| Bulb Base: | LED |
| Kelvin Range: | Warm Light |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please get in touch with our customer service. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Introducing our Scandinavian Aluminum Bedside LED Pendant Light, a sleek and minimalist lighting solution designed to elevate your bedside decor. Crafted with Scandinavian-inspired simplicity and modern functionality, this pendant light adds a touch of contemporary elegance to any bedroom.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Dimensions

| Height | 60/80/100/120/140cm |
|---|
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Aluminum,Iron |
| Color: | Black |
| Voltage: | 110V-120V |
| Cord Length: | 1.5m |
| Bulb Base: | LED |
| Kelvin Range: | Warm Light |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please get in touch with our customer service. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $106.99
-65%$106.99
$37.45Description
Introducing our Scandinavian Aluminum Bedside LED Pendant Light, a sleek and minimalist lighting solution designed to elevate your bedside decor. Crafted with Scandinavian-inspired simplicity and modern functionality, this pendant light adds a touch of contemporary elegance to any bedroom.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Dimensions

| Height | 60/80/100/120/140cm |
|---|
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Aluminum,Iron |
| Color: | Black |
| Voltage: | 110V-120V |
| Cord Length: | 1.5m |
| Bulb Base: | LED |
| Kelvin Range: | Warm Light |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please get in touch with our customer service. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
























