
Scandinavian Cylinder Clear Double Glass Layer Wall Light
Introducing our Scandinavian Cylinder Clear Double Glass Layer Wall Light, a modern accent for your home decor. Crafted with precision and featuring a double glass layer design, this wall light exudes Scandinavian simplicity with a contemporary touch. Illuminate your space with a soft and inviting glow, creating a warm ambiance that enhances any room.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Metal+Glass |
| Color: | Amber,Blue,Smoke Grey |
| Voltage: | 110V-120V |
| Light Source: | E27*1 |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island , Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 13.3in(34CM) |
| Body Width - Diameter: | 5.9in(15CM) |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
Introducing our Scandinavian Cylinder Clear Double Glass Layer Wall Light, a modern accent for your home decor. Crafted with precision and featuring a double glass layer design, this wall light exudes Scandinavian simplicity with a contemporary touch. Illuminate your space with a soft and inviting glow, creating a warm ambiance that enhances any room.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Metal+Glass |
| Color: | Amber,Blue,Smoke Grey |
| Voltage: | 110V-120V |
| Light Source: | E27*1 |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island , Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 13.3in(34CM) |
| Body Width - Diameter: | 5.9in(15CM) |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
Description
Introducing our Scandinavian Cylinder Clear Double Glass Layer Wall Light, a modern accent for your home decor. Crafted with precision and featuring a double glass layer design, this wall light exudes Scandinavian simplicity with a contemporary touch. Illuminate your space with a soft and inviting glow, creating a warm ambiance that enhances any room.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Metal+Glass |
| Color: | Amber,Blue,Smoke Grey |
| Voltage: | 110V-120V |
| Light Source: | E27*1 |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island , Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 13.3in(34CM) |
| Body Width - Diameter: | 5.9in(15CM) |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated. Thanks |
|























