
Scandinavian Island Small LED Pendant Light
Introducing our Scandinavian Island Small LED Pendant Light, a sleek and stylish lighting solution designed to enhance the modern aesthetic of your kitchen or dining area. Crafted with clean lines and minimalist flair
Specifications
Dimensions

| Diameter | D36cm |
|---|---|
| Height | H37cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Iron |
| Color: | Silver/Black/Grey/Red/Orange/White |
| Voltage: | 110V-120V |
| Cord Length: | 1.5m |
| Bulb Base: | LED |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. 4. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please get in touch with our customer service. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
his pendant light brings Scandinavian-inspired elegance to your home.
Introducing our Scandinavian Island Small LED Pendant Light, a sleek and stylish lighting solution designed to enhance the modern aesthetic of your kitchen or dining area. Crafted with clean lines and minimalist flair
Specifications
Dimensions

| Diameter | D36cm |
|---|---|
| Height | H37cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Iron |
| Color: | Silver/Black/Grey/Red/Orange/White |
| Voltage: | 110V-120V |
| Cord Length: | 1.5m |
| Bulb Base: | LED |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. 4. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please get in touch with our customer service. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
his pendant light brings Scandinavian-inspired elegance to your home.
Original: $175.99
-65%$175.99
$61.60Description
Introducing our Scandinavian Island Small LED Pendant Light, a sleek and stylish lighting solution designed to enhance the modern aesthetic of your kitchen or dining area. Crafted with clean lines and minimalist flair
Specifications
Dimensions

| Diameter | D36cm |
|---|---|
| Height | H37cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Iron |
| Color: | Silver/Black/Grey/Red/Orange/White |
| Voltage: | 110V-120V |
| Cord Length: | 1.5m |
| Bulb Base: | LED |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. 4. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please get in touch with our customer service. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
his pendant light brings Scandinavian-inspired elegance to your home.























