
Scandinavian Simple Morandi Pendant Lamp
Introducing our Scandinavian Simple Morandi Pendant Lamp, a perfect blend of minimalist design and timeless elegance. Elevate your space with its clean lines and understated sophistication, adding a touch of Scandinavian charm to any room.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Dimensions

| Diameter | D17cm |
|---|---|
| Height | H15cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Metal+Glass |
| Color: | Yellow, White, Black,Green, Pink, Red |
| Voltage: | 110V-120V |
| Light Source: | G4 |
| Power | 5W |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen island , Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. 4. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please contact our customer service. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Introducing our Scandinavian Simple Morandi Pendant Lamp, a perfect blend of minimalist design and timeless elegance. Elevate your space with its clean lines and understated sophistication, adding a touch of Scandinavian charm to any room.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Dimensions

| Diameter | D17cm |
|---|---|
| Height | H15cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Metal+Glass |
| Color: | Yellow, White, Black,Green, Pink, Red |
| Voltage: | 110V-120V |
| Light Source: | G4 |
| Power | 5W |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen island , Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. 4. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please contact our customer service. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $149.99
-65%$149.99
$52.50Description
Introducing our Scandinavian Simple Morandi Pendant Lamp, a perfect blend of minimalist design and timeless elegance. Elevate your space with its clean lines and understated sophistication, adding a touch of Scandinavian charm to any room.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Dimensions

| Diameter | D17cm |
|---|---|
| Height | H15cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Metal+Glass |
| Color: | Yellow, White, Black,Green, Pink, Red |
| Voltage: | 110V-120V |
| Light Source: | G4 |
| Power | 5W |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen island , Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. 4. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please contact our customer service. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
























