
Linear Wood LED Bathroom Vanity Wall Light
Feature
Enhance your bathroom with the exquisite charm of a linear wood LED bathroom vanity wall lamp. This wall lamp has a sleek linear design with a delicate wooden base that adds a warm and natural feel to your space. Wall lamps provide clear lighting and dimmable functions to create a comfortable lighting environment.
Specifications
Size

| Diameter | D42/61/77cm |
|---|---|
| Height | H10cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Iron, Wood |
| Light source: | LED |
| Bulb included: | Yes |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power: | Max 16W |
| Power Source: | Wire |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bathroom, Bedroom, Vanity |
| Note | |
| 1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Feature
Enhance your bathroom with the exquisite charm of a linear wood LED bathroom vanity wall lamp. This wall lamp has a sleek linear design with a delicate wooden base that adds a warm and natural feel to your space. Wall lamps provide clear lighting and dimmable functions to create a comfortable lighting environment.
Specifications
Size

| Diameter | D42/61/77cm |
|---|---|
| Height | H10cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Iron, Wood |
| Light source: | LED |
| Bulb included: | Yes |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power: | Max 16W |
| Power Source: | Wire |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bathroom, Bedroom, Vanity |
| Note | |
| 1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Description
Feature
Enhance your bathroom with the exquisite charm of a linear wood LED bathroom vanity wall lamp. This wall lamp has a sleek linear design with a delicate wooden base that adds a warm and natural feel to your space. Wall lamps provide clear lighting and dimmable functions to create a comfortable lighting environment.
Specifications
Size

| Diameter | D42/61/77cm |
|---|---|
| Height | H10cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Iron, Wood |
| Light source: | LED |
| Bulb included: | Yes |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power: | Max 16W |
| Power Source: | Wire |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bathroom, Bedroom, Vanity |
| Note | |
| 1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























