
Simple Modern Small Stained Wall Sconce
Elevate your space with the timeless elegance of the Simple Modern Small Stained Wall Sconce. Featuring a minimalist design with a refined stained glass shade, this wall sconce brings a touch of understated sophistication to any room.
The same series of products, click on the picture to learn more

Specifications
Dimensions

| Diameter | D18.5cm |
|---|---|
| Height | H11.5cm |
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Material: | Iron |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Suggested Room Fit: | Living Room/Bedroom/Hallway |
| Suggested Room Size: | 3-5㎡ |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Assembly Required: | YES |
| Light Source | |
| Light source: | E26*1 |
| Light bulb included: | No |
| Voltage: | 110V-120V |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Elevate your space with the timeless elegance of the Simple Modern Small Stained Wall Sconce. Featuring a minimalist design with a refined stained glass shade, this wall sconce brings a touch of understated sophistication to any room.
The same series of products, click on the picture to learn more

Specifications
Dimensions

| Diameter | D18.5cm |
|---|---|
| Height | H11.5cm |
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Material: | Iron |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Suggested Room Fit: | Living Room/Bedroom/Hallway |
| Suggested Room Size: | 3-5㎡ |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Assembly Required: | YES |
| Light Source | |
| Light source: | E26*1 |
| Light bulb included: | No |
| Voltage: | 110V-120V |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $69.99
-65%$69.99
$24.50Description
Elevate your space with the timeless elegance of the Simple Modern Small Stained Wall Sconce. Featuring a minimalist design with a refined stained glass shade, this wall sconce brings a touch of understated sophistication to any room.
The same series of products, click on the picture to learn more

Specifications
Dimensions

| Diameter | D18.5cm |
|---|---|
| Height | H11.5cm |
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Material: | Iron |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Suggested Room Fit: | Living Room/Bedroom/Hallway |
| Suggested Room Size: | 3-5㎡ |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Assembly Required: | YES |
| Light Source | |
| Light source: | E26*1 |
| Light bulb included: | No |
| Voltage: | 110V-120V |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























