
Simple Warm Flower Bedside Wall Lamp
Feature
Infuse warmth and simplicity into your space with our Simple Warm Flower Bedside Wall Lamp. This charming wall lamp features a delicate floral design, creating a soothing and inviting ambiance in your bedroom.
SpecificationsSize

| Diameter | D6.3in(16cm) |
|---|---|
| Height | H7.09in(18cm) |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Ceramics/Glass |
| Light source: | E27*1 |
| Bulb included: | No |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Wire |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Living Room, Dining Room,Corridor |
| Note | |
| 1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Feature
Infuse warmth and simplicity into your space with our Simple Warm Flower Bedside Wall Lamp. This charming wall lamp features a delicate floral design, creating a soothing and inviting ambiance in your bedroom.
SpecificationsSize

| Diameter | D6.3in(16cm) |
|---|---|
| Height | H7.09in(18cm) |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Ceramics/Glass |
| Light source: | E27*1 |
| Bulb included: | No |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Wire |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Living Room, Dining Room,Corridor |
| Note | |
| 1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Description
Feature
Infuse warmth and simplicity into your space with our Simple Warm Flower Bedside Wall Lamp. This charming wall lamp features a delicate floral design, creating a soothing and inviting ambiance in your bedroom.
SpecificationsSize

| Diameter | D6.3in(16cm) |
|---|---|
| Height | H7.09in(18cm) |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Ceramics/Glass |
| Light source: | E27*1 |
| Bulb included: | No |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Wire |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Living Room, Dining Room,Corridor |
| Note | |
| 1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























