
Solid Wood Art Crackle Table Lamp
Feature
Introducing the Solid Wood Art Crackle Table Lamp – a masterpiece of design and functionality. Crafted with precision, this table lamp features a solid wood base adorned with captivating art crackle detailing. Illuminate your space with warmth and style, as the play of light and shadows creates a unique ambiance.
SpecificationsDimensions

| Diameter | D3.15in(8cm) |
|---|---|
| Height | H3.15in(8cm) |
| Product Details | |
| Type: | Table Lamp |
| Product Material: | Solid Wood |
| Light source: | G4 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island, Living Room, Dining Room |
| Note | |
| 1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Feature
Introducing the Solid Wood Art Crackle Table Lamp – a masterpiece of design and functionality. Crafted with precision, this table lamp features a solid wood base adorned with captivating art crackle detailing. Illuminate your space with warmth and style, as the play of light and shadows creates a unique ambiance.
SpecificationsDimensions

| Diameter | D3.15in(8cm) |
|---|---|
| Height | H3.15in(8cm) |
| Product Details | |
| Type: | Table Lamp |
| Product Material: | Solid Wood |
| Light source: | G4 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island, Living Room, Dining Room |
| Note | |
| 1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $69.99
-65%$69.99
$24.50Description
Feature
Introducing the Solid Wood Art Crackle Table Lamp – a masterpiece of design and functionality. Crafted with precision, this table lamp features a solid wood base adorned with captivating art crackle detailing. Illuminate your space with warmth and style, as the play of light and shadows creates a unique ambiance.
SpecificationsDimensions

| Diameter | D3.15in(8cm) |
|---|---|
| Height | H3.15in(8cm) |
| Product Details | |
| Type: | Table Lamp |
| Product Material: | Solid Wood |
| Light source: | G4 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island, Living Room, Dining Room |
| Note | |
| 1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























