
Stainless Modern Bathroom Vanity Wall Lights
Illuminate your bathroom in style with our Stainless Modern Bathroom Vanity Wall Lights. Sleek and contemporary, these wall lights feature stainless steel construction for durability and a modern aesthetic.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D62cm |
|---|---|
| Height | H13cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Glass |
| Color: | Silver |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bathroom |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. |
|
Illuminate your bathroom in style with our Stainless Modern Bathroom Vanity Wall Lights. Sleek and contemporary, these wall lights feature stainless steel construction for durability and a modern aesthetic.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D62cm |
|---|---|
| Height | H13cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Glass |
| Color: | Silver |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bathroom |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. |
|
Original: $117.99
-65%$117.99
$41.30Description
Illuminate your bathroom in style with our Stainless Modern Bathroom Vanity Wall Lights. Sleek and contemporary, these wall lights feature stainless steel construction for durability and a modern aesthetic.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D62cm |
|---|---|
| Height | H13cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Glass |
| Color: | Silver |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bathroom |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. |
|























