
Staircase Modern Iron Pendant Lights
Transform your staircase with Modern Iron LED Pendant Lights. Featuring a sleek iron design and energy-efficient LED technology, these pendant lights provide both style and functionality. Perfect for enhancing contemporary spaces with a warm and inviting ambiance.
Specifications
Size

| Diameter | D30/35/40cm |
|---|---|
| Height | H30/35/40cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Material: | Iron, Crystal |
| Cable length: | 200-300cm |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Suggested Room Fit: | Living Room/Bedroom/Hallway |
| Assembly Required: | YES |
| Light Source | |
| Light source: | E26 |
| Light bulb included: | NO |
| Vottage: | 110V-120V |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. |
|
Transform your staircase with Modern Iron LED Pendant Lights. Featuring a sleek iron design and energy-efficient LED technology, these pendant lights provide both style and functionality. Perfect for enhancing contemporary spaces with a warm and inviting ambiance.
Specifications
Size

| Diameter | D30/35/40cm |
|---|---|
| Height | H30/35/40cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Material: | Iron, Crystal |
| Cable length: | 200-300cm |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Suggested Room Fit: | Living Room/Bedroom/Hallway |
| Assembly Required: | YES |
| Light Source | |
| Light source: | E26 |
| Light bulb included: | NO |
| Vottage: | 110V-120V |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. |
|
Original: $241.99
-65%$241.99
$84.70Description
Transform your staircase with Modern Iron LED Pendant Lights. Featuring a sleek iron design and energy-efficient LED technology, these pendant lights provide both style and functionality. Perfect for enhancing contemporary spaces with a warm and inviting ambiance.
Specifications
Size

| Diameter | D30/35/40cm |
|---|---|
| Height | H30/35/40cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Material: | Iron, Crystal |
| Cable length: | 200-300cm |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Suggested Room Fit: | Living Room/Bedroom/Hallway |
| Assembly Required: | YES |
| Light Source | |
| Light source: | E26 |
| Light bulb included: | NO |
| Vottage: | 110V-120V |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. |
|























