
Swing Arm Mini Wall Light For Home Decor
Enhance your home decor with the Swing Arm Mini Wall Light, where functionality meets modern style. Its adjustable arm and space-saving design make it a practical and stylish addition to any room. Illuminate your space with precision and elegance, ensuring both practicality and aesthetic appeal with this versatile fixture.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D21cm |
|---|---|
| Height | H20cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Metal+Glass |
| Color: | Brown,Dark Brown,Green,White |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Enhance your home decor with the Swing Arm Mini Wall Light, where functionality meets modern style. Its adjustable arm and space-saving design make it a practical and stylish addition to any room. Illuminate your space with precision and elegance, ensuring both practicality and aesthetic appeal with this versatile fixture.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D21cm |
|---|---|
| Height | H20cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Metal+Glass |
| Color: | Brown,Dark Brown,Green,White |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $141.99
-65%$141.99
$49.70Description
Enhance your home decor with the Swing Arm Mini Wall Light, where functionality meets modern style. Its adjustable arm and space-saving design make it a practical and stylish addition to any room. Illuminate your space with precision and elegance, ensuring both practicality and aesthetic appeal with this versatile fixture.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D21cm |
|---|---|
| Height | H20cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Metal+Glass |
| Color: | Brown,Dark Brown,Green,White |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























