
Vintage Autumn Twilight Metal Wall Lamp
Feature
Embrace the enchanting allure of yesteryears with our Vintage Autumn Twilight Metal Wall Lamp. Crafted with intricate metalwork and vintage-inspired design, this wall lamp casts a mesmerizing glow reminiscent of twilight hues.
SpecificationsSize

| Diameter | D7.48in(19cm) |
|---|---|
| Height | H14.17in(36cm) |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Metal/Crystal |
| Light source: | G9*3 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb included: | No |
| Power Source: | Wire |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Living Room, Dining Room,Corridor |
| Note | |
| 1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Feature
Embrace the enchanting allure of yesteryears with our Vintage Autumn Twilight Metal Wall Lamp. Crafted with intricate metalwork and vintage-inspired design, this wall lamp casts a mesmerizing glow reminiscent of twilight hues.
SpecificationsSize

| Diameter | D7.48in(19cm) |
|---|---|
| Height | H14.17in(36cm) |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Metal/Crystal |
| Light source: | G9*3 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb included: | No |
| Power Source: | Wire |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Living Room, Dining Room,Corridor |
| Note | |
| 1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $293.99
-65%$293.99
$102.90Description
Feature
Embrace the enchanting allure of yesteryears with our Vintage Autumn Twilight Metal Wall Lamp. Crafted with intricate metalwork and vintage-inspired design, this wall lamp casts a mesmerizing glow reminiscent of twilight hues.
SpecificationsSize

| Diameter | D7.48in(19cm) |
|---|---|
| Height | H14.17in(36cm) |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Metal/Crystal |
| Light source: | G9*3 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb included: | No |
| Power Source: | Wire |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Living Room, Dining Room,Corridor |
| Note | |
| 1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























