
Vintage Ball 3 Heads Glass Wall Lamp
Feature
Enhance your decor with Lampsmodern's Vintage Ball 3 Heads Glass Wall Lamp. This exquisite piece combines vintage charm with modern elegance, featuring three glass globes on an artistic frame.
SpecificationsSize

| Diameter | D11.02in(28cm) |
|---|---|
| Height | H29.13in(74cm) |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Glass |
| Light source: | G4 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 3 |
| Power Source: | Wire |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island, Living Room, Dining Room |
| Note | |
| 1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Feature
Enhance your decor with Lampsmodern's Vintage Ball 3 Heads Glass Wall Lamp. This exquisite piece combines vintage charm with modern elegance, featuring three glass globes on an artistic frame.
SpecificationsSize

| Diameter | D11.02in(28cm) |
|---|---|
| Height | H29.13in(74cm) |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Glass |
| Light source: | G4 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 3 |
| Power Source: | Wire |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island, Living Room, Dining Room |
| Note | |
| 1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $159.99
-65%$159.99
$56.00Description
Feature
Enhance your decor with Lampsmodern's Vintage Ball 3 Heads Glass Wall Lamp. This exquisite piece combines vintage charm with modern elegance, featuring three glass globes on an artistic frame.
SpecificationsSize

| Diameter | D11.02in(28cm) |
|---|---|
| Height | H29.13in(74cm) |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Glass |
| Light source: | G4 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 3 |
| Power Source: | Wire |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island, Living Room, Dining Room |
| Note | |
| 1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























