
Vintage Creamy Glass White Pendant Lights
Add a touch of timeless elegance to your home with the Vintage Creamy Glass White Pendant Lights. These exquisite fixtures combine classic design with a modern twist, making them a perfect addition to any sophisticated decor.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D40cm |
|---|---|
| Height | H38cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Iron,Glass |
| Color: | Red,Beige,Black,Silver,Copper |
| Voltage: | 110V-120V |
| Cord Length: | 1.5m |
| Bulb Base: | E14*3 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. 4. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please get in touch with our customer service. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Add a touch of timeless elegance to your home with the Vintage Creamy Glass White Pendant Lights. These exquisite fixtures combine classic design with a modern twist, making them a perfect addition to any sophisticated decor.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D40cm |
|---|---|
| Height | H38cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Iron,Glass |
| Color: | Red,Beige,Black,Silver,Copper |
| Voltage: | 110V-120V |
| Cord Length: | 1.5m |
| Bulb Base: | E14*3 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. 4. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please get in touch with our customer service. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $386.99
-65%$386.99
$135.45Description
Add a touch of timeless elegance to your home with the Vintage Creamy Glass White Pendant Lights. These exquisite fixtures combine classic design with a modern twist, making them a perfect addition to any sophisticated decor.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D40cm |
|---|---|
| Height | H38cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Iron,Glass |
| Color: | Red,Beige,Black,Silver,Copper |
| Voltage: | 110V-120V |
| Cord Length: | 1.5m |
| Bulb Base: | E14*3 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. 4. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please get in touch with our customer service. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























