
Vintage Flower Pattern Small Pendant Light
Illuminate your space with the vintage charm of the Flower Pattern Small Pendant Light. Featuring an intricate flower pattern, this pendant light adds a touch of elegance and nostalgia to any room. Perfect for small spaces or as a cluster above kitchen islands or dining areas, its compact size and timeless design make it a versatile addition to your home decor.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Metal+Glass |
| Color: | White |
| Voltage: | 110V-120V |
| Light Source: | E27*1 |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Adjustable Hanging Length: | 59.05"(150CM) |
| Body Height - Top to Bottom: | 7.1in(18CM) |
| Body Width - Diameter: | 11.02in(28CM) |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. 4. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please contact our customer service. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Illuminate your space with the vintage charm of the Flower Pattern Small Pendant Light. Featuring an intricate flower pattern, this pendant light adds a touch of elegance and nostalgia to any room. Perfect for small spaces or as a cluster above kitchen islands or dining areas, its compact size and timeless design make it a versatile addition to your home decor.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Metal+Glass |
| Color: | White |
| Voltage: | 110V-120V |
| Light Source: | E27*1 |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Adjustable Hanging Length: | 59.05"(150CM) |
| Body Height - Top to Bottom: | 7.1in(18CM) |
| Body Width - Diameter: | 11.02in(28CM) |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. 4. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please contact our customer service. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $136.99
-65%$136.99
$47.95Description
Illuminate your space with the vintage charm of the Flower Pattern Small Pendant Light. Featuring an intricate flower pattern, this pendant light adds a touch of elegance and nostalgia to any room. Perfect for small spaces or as a cluster above kitchen islands or dining areas, its compact size and timeless design make it a versatile addition to your home decor.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Metal+Glass |
| Color: | White |
| Voltage: | 110V-120V |
| Light Source: | E27*1 |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Adjustable Hanging Length: | 59.05"(150CM) |
| Body Height - Top to Bottom: | 7.1in(18CM) |
| Body Width - Diameter: | 11.02in(28CM) |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. 4. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please contact our customer service. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























