
Vintage Glass Round Head Wall Sconce
Feature
Add a touch of vintage charm to your space with our Vintage Glass Round Head Wall Sconce. This stylish wall sconce features a round head design crafted from high-quality glass, creating a timeless and elegant ambiance. Illuminate your surroundings with the allure of vintage aesthetics.
SpecificationsSize

| Diameter | D7.87in(20cm) |
|---|---|
| Height | H7.09in(18cm) |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Glass+Iron |
| Light source: | E27 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Power Source: | Wire |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island, Living Room, Dining Room |
| Note | |
| 1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Feature
Add a touch of vintage charm to your space with our Vintage Glass Round Head Wall Sconce. This stylish wall sconce features a round head design crafted from high-quality glass, creating a timeless and elegant ambiance. Illuminate your surroundings with the allure of vintage aesthetics.
SpecificationsSize

| Diameter | D7.87in(20cm) |
|---|---|
| Height | H7.09in(18cm) |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Glass+Iron |
| Light source: | E27 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Power Source: | Wire |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island, Living Room, Dining Room |
| Note | |
| 1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $139.99
-65%$139.99
$49.00Description
Feature
Add a touch of vintage charm to your space with our Vintage Glass Round Head Wall Sconce. This stylish wall sconce features a round head design crafted from high-quality glass, creating a timeless and elegant ambiance. Illuminate your surroundings with the allure of vintage aesthetics.
SpecificationsSize

| Diameter | D7.87in(20cm) |
|---|---|
| Height | H7.09in(18cm) |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Glass+Iron |
| Light source: | E27 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Power Source: | Wire |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island, Living Room, Dining Room |
| Note | |
| 1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























