
Vintage Minimalist Ball Copper Wall Light
Introducing our Vintage Minimalist Ball Copper Wall Light, a timeless and stylish lighting fixture designed to elevate your home decor. Crafted with minimalist elegance, this wall light features a copper ball-shaped shade that exudes warmth and sophistication.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D15cm |
|---|---|
| Height | H48cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Brass+Glass |
| Color: | Gold,Black |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Introducing our Vintage Minimalist Ball Copper Wall Light, a timeless and stylish lighting fixture designed to elevate your home decor. Crafted with minimalist elegance, this wall light features a copper ball-shaped shade that exudes warmth and sophistication.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D15cm |
|---|---|
| Height | H48cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Brass+Glass |
| Color: | Gold,Black |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $194.99
-65%$194.99
$68.25Description
Introducing our Vintage Minimalist Ball Copper Wall Light, a timeless and stylish lighting fixture designed to elevate your home decor. Crafted with minimalist elegance, this wall light features a copper ball-shaped shade that exudes warmth and sophistication.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D15cm |
|---|---|
| Height | H48cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Brass+Glass |
| Color: | Gold,Black |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























