
Vintage Modern Luxury Wall Sconce for Bedroom
Enhance your bedroom’s ambiance with the perfect blend of timeless elegance and modern sophistication with our Vintage Modern Luxury Wall Sconce. This stunning wall light features a sleek, minimalistic design with vintage-inspired details, combining a luxurious finish with high-quality craftsmanship.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D23cm |
|---|---|
| Height | H15cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Metal+Crystal |
| Color: | Gold,Black |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Enhance your bedroom’s ambiance with the perfect blend of timeless elegance and modern sophistication with our Vintage Modern Luxury Wall Sconce. This stunning wall light features a sleek, minimalistic design with vintage-inspired details, combining a luxurious finish with high-quality craftsmanship.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D23cm |
|---|---|
| Height | H15cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Metal+Crystal |
| Color: | Gold,Black |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $109.99
-65%$109.99
$38.50Description
Enhance your bedroom’s ambiance with the perfect blend of timeless elegance and modern sophistication with our Vintage Modern Luxury Wall Sconce. This stunning wall light features a sleek, minimalistic design with vintage-inspired details, combining a luxurious finish with high-quality craftsmanship.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D23cm |
|---|---|
| Height | H15cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Metal+Crystal |
| Color: | Gold,Black |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























