
Vintage White Ceramic Ribbed Table Lamp
Illuminate your space with timeless charm using our Vintage White Ceramic Ribbed Table Lamp. Featuring a classic ribbed design and crafted from high-quality ceramic, this lamp adds a touch of elegance to any room. Perfect for vintage-inspired interiors, it exudes sophistication while providing soft, ambient lighting.
Specifications| Product Details | |
| Type: | Table Lamp |
| Product Material: | Iron+Ceramic |
| Bulb Base: | E14 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Desk, Table, Bedroom |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 22.04 in(56cm) |
| Body Width - Diameter: | 10.23 in(26cm) |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Illuminate your space with timeless charm using our Vintage White Ceramic Ribbed Table Lamp. Featuring a classic ribbed design and crafted from high-quality ceramic, this lamp adds a touch of elegance to any room. Perfect for vintage-inspired interiors, it exudes sophistication while providing soft, ambient lighting.
Specifications| Product Details | |
| Type: | Table Lamp |
| Product Material: | Iron+Ceramic |
| Bulb Base: | E14 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Desk, Table, Bedroom |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 22.04 in(56cm) |
| Body Width - Diameter: | 10.23 in(26cm) |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Original: $272.99
-65%$272.99
$95.55Description
Illuminate your space with timeless charm using our Vintage White Ceramic Ribbed Table Lamp. Featuring a classic ribbed design and crafted from high-quality ceramic, this lamp adds a touch of elegance to any room. Perfect for vintage-inspired interiors, it exudes sophistication while providing soft, ambient lighting.
Specifications| Product Details | |
| Type: | Table Lamp |
| Product Material: | Iron+Ceramic |
| Bulb Base: | E14 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Desk, Table, Bedroom |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 22.04 in(56cm) |
| Body Width - Diameter: | 10.23 in(26cm) |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|























