
Vintage White Glass Ball Wall Light
Introducing our Vintage White Glass Ball Wall Light, a timeless and elegant lighting solution that adds a touch of vintage charm to any space. Crafted with attention to detail, this wall light features a classic design with a white glass ball shade, emitting soft and diffused light to create a warm and inviting ambiance.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D15cm |
|---|---|
| Height | H26cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Iron+Glass |
| Color: | Black,Gold |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Introducing our Vintage White Glass Ball Wall Light, a timeless and elegant lighting solution that adds a touch of vintage charm to any space. Crafted with attention to detail, this wall light features a classic design with a white glass ball shade, emitting soft and diffused light to create a warm and inviting ambiance.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D15cm |
|---|---|
| Height | H26cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Iron+Glass |
| Color: | Black,Gold |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $106.99
-65%$106.99
$37.45Description
Introducing our Vintage White Glass Ball Wall Light, a timeless and elegant lighting solution that adds a touch of vintage charm to any space. Crafted with attention to detail, this wall light features a classic design with a white glass ball shade, emitting soft and diffused light to create a warm and inviting ambiance.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D15cm |
|---|---|
| Height | H26cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Iron+Glass |
| Color: | Black,Gold |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























