
Modern Nordic Glass Ball Semi Flush Chandelier
Feature
This round chandelier offers a piece for all rooms to create a cohesive home. When illuminated, the light fixture beautifully reflects the light-colored finishes for an ethereal glow.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Material: | Iron,Glass |
| Light source: | E27 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Finishes: | White |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Dimmable: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Product Measurements Weights | |
| Height: | 21.3in(54CM)/ 20.1in(51CM) |
| Body Width - Diameter: | 39.4in(100CM)/54.3in(138CM) |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. |
|
Feature
This round chandelier offers a piece for all rooms to create a cohesive home. When illuminated, the light fixture beautifully reflects the light-colored finishes for an ethereal glow.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Material: | Iron,Glass |
| Light source: | E27 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Finishes: | White |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Dimmable: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Product Measurements Weights | |
| Height: | 21.3in(54CM)/ 20.1in(51CM) |
| Body Width - Diameter: | 39.4in(100CM)/54.3in(138CM) |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. |
|
Original: $286.98
-65%$286.98
$100.44Description
Feature
This round chandelier offers a piece for all rooms to create a cohesive home. When illuminated, the light fixture beautifully reflects the light-colored finishes for an ethereal glow.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Material: | Iron,Glass |
| Light source: | E27 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Finishes: | White |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Dimmable: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Product Measurements Weights | |
| Height: | 21.3in(54CM)/ 20.1in(51CM) |
| Body Width - Diameter: | 39.4in(100CM)/54.3in(138CM) |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. |
|
























